Lajmet e fundit

2000 Vjet Mbahej Fshehur! Futini Këmbët Për 15 Minuta, Heq Lodhjen Dhe Shëron…

Advertisement

Uthulla, përveç se përdoret në gatim, mund të përdoret për të pastruar dhe hequr erën e padëshirueshme në shtëpinë tonë, edhe në sajë të vlerave të saj, ajo gjithashtu mund të jetë një përbërës i shkëlqyer për disa receta natyrale shumë të efektshme në shtëpi.

Uthulla është një produkt që gjen përdorim kudo, madje së fundmi po përdoret shumë edhe në recetat për ata që duan të humbasin kilet e tepërta.

Gjithsesi, sot do të flasim për një nga përdorimet më efikase të uthullës dhe për këtë arsye duam t’ju përmendim faktin se nuk ka qetësues më të mirë për këmbët se sa produkti i uthullës.
Disa pro bleme me këmbët mund të trajtohen me këtë alternativë të shkëlqyer, pasi me të ju mund të përjetoni përfitimet e largimit të aromës së keqe të këmbëve.

Por, nuk mbaron këtu! Uthulla shëron sëm undje të caktuara dhe lloje të inf eksioneve kërpudhore falë përbërësve të saj dhe vetitë përmirësuese në organizmin tonë.
Ndaj dhe të parët tanë, të cilët nuk kishin luksin të shkonin në qendra estetike apo të blinin kremra të shtrenjta, ata i faleshin uthullës që ishte provuar të ishte më e efektshme se çdo gjë tjetër.

Advertisement

Në këtë artikull do t’ju flasim për përfitimet e zhy tjes së këmbëve tuaja në uthull:
Largon lodhjen në këmbë
Nëse ju keni ecur shumë, ose në qoftë se ju keni qenë në këmbë gjatë gjithë ditës, ndoshta, këmbët tuaja janë të lod hur dhe të fryra.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

Për të zbutur këtë gjë, e cila jo më kot ju shkakton siklet duhet të, kryhni procedura e mëposhtme:
Ujë; 1 filxhan uthull; 1 filxhan kripë gjelle; 1/2 filxhan lule të thata livando (këto i gjeni në çdo farmaci bimore).
Përdorimi:

Ngrohni sasinë e mjaftueshme të ujit në një temperaturë të durueshme, shtoni gjithë përbërësit që përmendëm më sipër dhe trazojeni për një minutë.

Advertisement

Zhysni këmbët tuaja për rreth 15 minuta.

Advertisement