Lajmet e fundit

“Daja Ma Solli Në Shtëpi Dhe Më Tha Ky Është Burri Yt” / 34-Vjeçarja Rrë Fen Ne Lot: Ish-Burri M’i Mori Fëmijët, Djalin E Madh E Kam Të S Ëmurë, Më Tha Të…

Advertisement

Lot që nuk thahen në sy. Mall për të ndjerë aromën e fëmijëve. Kjo është historia e një 34-vjeçareje që ishte sot pjesë e emisionit “Me zemër të hapur”

i gazetares Evis Ahmeti në News24 ku rrëfeu historinë e div orcit dhe ndarjen nga 2 djemtë e saj të cilët nuk i takon dot. Dh u në, shantazh dhe kër c ën ime ndaj saj dhe fëmijëve derisa ndodhi di vo rci.

Me zemër në dorë 34-vjeçarja ka trokitur në polici e përmbarim për të takuar fëmijët sipas grafikut të dhënë nga gjykata, por nuk ka gjetur zgjidhje. Kur shkon për të takuar fëmijët në dyert e shtëpisë që dikur ka qenë e saj përballet me sh a rje dhe of en dime.

Evis Ahmeti: Si je njohur me bashkëshortin?
Në 2006 jam njohur me shkuesi nga daja. Solli bashkëshortin në shtëpi e më tha ky është burri yt. Isha 19 vjeç. Isha jetime, më kishte vd e kur babai. Vendimmarrjen në jetën time e kishte daja. Ai më tha është i përshtatshëm për mua. Nuk e kam dashur, por u de tyrova ta pranoj.

Çfarë nuk funksionoi?
Ai kërkoi të n dahemi se nuk shkonim mirë. Ndërhynte vjehrra se nuk donte që ne t’i mbanim lekët vetë, por t’i dorëzonim tek ta. Në fillim jetonim në Greqi dhe shkonim shumë mirë. Pastaj u kthyem sepse vjehrra u sëm ur. Pastaj nisën xhelozitë, s’më linte të shkoja tek mami. Unë d h u nohesha për shkak të xhel ozisë. Ai dyshonte se e tra dhtoja.

Advertisement

Pse nuk e deno ncoje?
Sepse nuk doja ta prishja familjen. Divorci erdhi pas një audioje qe një shoqja ime më bëri me një punonjës të bashkisë që i kërkova ndihmë për të hapur një dyqan. Ai me tha ti nuk meriton të punosh. Ai e interpretoi ndryshe.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

Gjykata t’i la ty fëmijët?
Shkalla e parë po. I kisha unë fëmijët, por ata e takonin të atin pothuajse përditë unë nuk i pengoja.

Pse iu drejtua ai gjykatës?
Kërkoi fëmijën e madh. Fëmija ishte i shqetësuar nuk flinte. Një dite kishte ikur dhe nga shkolla. E gjeta në polici. Mendova mos kishte bërë sherr. Qëndroi 7 orë e gjysmë duke u pyetur në polici. E kishin pyetur a të rr e h mami, djali kishte thënë jo, por avokati i burrit i kishte thënë thuaj po. Psikologia e mësonte çfarë do të thoshte djali. E ndiqte dhe në shkollë dhe i thoshte thuaj si të them unë ose ti e di mirë çfarë do t’i bëjë babi mamit.

Advertisement

Kam 2 vite s’i takoj fëmijët. As në fundjavë s’i takoj se i ati thotë erdhi kjo të r r a hë fëmijët. Me polici i kam takuar. Djalin e madh e kam të së murë nuk di ç’bëhet për të, a i bën analizat apo jo.

Advertisement