Lajmet e fundit

Arbana Osmani Tregon Përvojën Më Të “Hidhur” Që Ka Pasur Në Jetën E Saj

Moderatorja e njohur Arbana Osmani është shumë aktive në rrjetin social Instagram.

Ajo i mban të përditësuar ndjekësit e saj të shumtë në numër me të rejat më të fundit nga veprimtaria e përditshme e saj.
Dhe së fundmi moderatorja ka treguar përvojën më dridhëruese që ka ka pasur në jetën e saj.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

Ajo së bashku me të dashurin e saj Eduart Grishën kanë vizituar kampin e përqëndrimit në Aushwitz.
Me anë të disa fotove të publikuara në Instastory Arbana tregon këpucët e viktimave, rrobat e fëmijëve apo shtretërit prej druri ku flinin ata, që të prekin në shpirt.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

Në mesin e dhomave atje, ajo që ka tërhequr vëmendjen e moderators është pigu i enëve të ngrënies të mbledhura në një dhomë të tërë.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

Kujtojmë që nga viti 1940 deri në 1945 të paktën 1,1 milionë persona kanë vde-kur në Auschwitz-Birkenau, 960.000 prej të cilëve burra, gra dhe fëmijë hebrenj të shpërngulur nga vendet e Evropës së pushtuar nga nazistët.