Lajmet e fundit

Gazetari Shqiptar I Tregon Të Gjitha/ Ja Kush Janë D Ashnoret E Ramës

Advertisement

Ka një kompleks permanent Edi Rama. Një kompleks të koklavitur futur mes kokës së tij dhe ia komandon neuronet në disa prej veprimeve që bën.

Ose më mirë jo një por dy komplekse nga të cilat nuk çlirohet dot.I pari kompleks i është gangrenizuar qysh gjatë vitit 1998 kur u bë ministër kulture e më pas kryebashkiak i Tiranës dhe opozita bashkë me mediat e saj e su.lmonin fort:

“Edi Rama është homose.ksual, Edi Rama është ndarë nga gruaja, Edi Rama ka bërë namin në Paris me meshkuj, Edi Ramës nuk i punon, Edi Rama me vath, Edi Rama vishet me ngjyra…”>
I dyti kompleks iu injektua kur bashkëjetonte me prezantuesen televizive Rudina Magjistari dhe legjendat urbane apo gojëdhënat folklorike tregonin se e dh.unonte, e ma.sakronte, e nxirrte zhv.eshur në ballkon.

Këto dy go.ditje që ka ngrënë para 20 viteve si “homose.ksual” dhe “dhu.nues femrash” e kanë tulatur dhe e kanë trembur, e përndjekin edhe tani dhe si kompesim, si të kundërtën e forcës së rëndesës, gravitetin e kthen kokëposhtë.

U trembej epiteteve dhe domosdoshmërisht kërkonte tu largohej e të profilizonte tjetër imazh ndaj filloi të qeveriste bashkinë e Tiranës me tre nënkryetare femra, shfaqej mes drejtoreshave femra e kur mori frenat e qeverisjes në dorë dhe mundohej të barazonte kuotat gjinore në parlament dhe qeveri.

Advertisement

Nuk ndalet së promovuari dhe emëruari femra kudo aq sa miletin e hutoi, e çoroditi, ia largoi vetes nofkën e “pederastit pasiv” dhe tashmë i ka atashuar vetes një tjetër nofkë, “palluesin e tm.errshmëm që nuk fal”.

Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0
Advertisement

Gojëdhënat tregojnë se sa herë emërohet apo shfaqet një grua apo vajzë e bukur në poste të rëndësishme të administratës publike, domosdoshmërisht duhet të ketë kaluar nga krevati i Edi Ramës, nga skrivania e Edi Ramës, nga makina e Edi Ramës.

Qeveria nuk duket si një fabrikë pune por si një makineri se.ksi nëpër të cilën vjen vërdallë me pe.nis në dorë Edi Rama.Dhe kjo gjë e qetëson kryeministrin, e çliron disi nga e kaluara e afërt kur e shanin dhe e bullizonin herë si homo e herë si dh.unues grash.

Fundja mirë bën, na e ka gjetur festen sipas kokës. Ne taksapaguesit, qytetarët e kësaj republike nuk duam të dimë kur derdhet uji në çezma, ne presim me padurim kur derdhet Rama.Dhe Edi Rama kalon në or.gazëm jo me femrat e qeverisë së tij por me meshkujt e opozitës dhe të medias që e luftojnë jo pse nuk rritet ekonomia por si po shkon ku.rvëria!Na le pa fjale Bledi Mane: Sa da.shnore ka Edi Rama?

Advertisement
Advertisement