Lajmet e fundit

“Mbaja Mend Që Kur Fikeshin Dritat Mami Më…”/ Xhensila Myrtezaj Shpë.Rthen Në Lot Dhe Flet Për Periudhën Më Të Vësh.Ti.Rë Të Jetës Së Saj…

Advertisement

“Mbaja mend që kur fikeshin dritat mami më…”/ Xhensila Myrtezaj shpë.rthen në lot dhe flet për periudhën më të vësh.ti.rë të jetës së saj: Ju tregoj kush më shpëtoi nga kjo dh.im.bje

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “E ardhmja është vajzë”, ishte e ftuar Xhensila Myrtezaj, e cila u rr.ëfye për muzikën dhe jetën e saj si nënë e një vajze. Teksa tregoi mes emoc.ion.esh se si nisi rrugëtimi i saj artistik, Xhensila teksa u rr.ëfye ku shpë.rtheu edhe në lot theksoi se muzika ka qenë shpëtimi i saj në periudhën e vësh.ti.rë që kaloi pas divorcit të prindërve.

“Muzika më ka shpëtuar shpirtërisht, nga ana psikologjike. Ka qenë një dhuratë e jashtëzakonshme për mua. Mami ma ka falur dhe Zoti sepse mami ka qenë këngëtare. Mbaj mend që kur fikeshin dritat mami më ushtronte zërin dhe këndonim pa fund bashkë. Në çdo moment ishim të dyja bashkë, përveç momentit të festës së abetares.”, tha Xhensila.

Advertisement

Këngëtarja tregoi se talentin e saj e zbuloi mësuesja e muzikës kur ishte ën klasë të pestë. Ndër të tjera këngëtarja foli edhe për vogëlushen e saj, Ajkën. Xhensila u shpreh se Ajka është suksesi i saj më i madh në jetë dhe se uron që në të ardhmen të ketë një raport të shenjtë me të, njësoj sie ka ajo me të ëmën.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

“Ajka është kupola e gjithçkaje. Unë kisha shumë projekte dhe plane, por sapo Ajka erdhi në jetë, erdhi në krye dhe i rr.ëzoi të gjitha. Kam një raport shumë të shenjtë me mamin tim dhe uroj të kem të njëjtin dhe me Ajkën. Po rritet në një familje me shumë dashuri. Besi është një baba shembullor.“, tha Xhensila.

Advertisement
Advertisement