Lajmet e fundit

Rrëfim I Dhim.Bshëm Nga Shkrimtarja Ornela Vorpsi Që U Dashurua Në Ramën: 7 Vite Në Bur.Gu.N E Spaçit Për Te, Nuk Njihja…

Advertisement

Me rikthimin e saj beri buje. Shkrimtarja Ornela Vorpsi në Shqipëri pas shumë vitesh, po shkakton reagime te shumta me intervistat e saj.

Ne nje rrefim për emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut në Tv Klan, Ornela ka treguar takimin me babain pas vua.jtjes së dën.imit si u burg.osur politik.Momentet e para ishin të vështira, thotë ajo, duke përshk ruar se pas 7 vitesh dën im nuk po e njihte më.

“Babi ishte i dën.uar politik për 7 vite në bur.gun e Spaçit. Kam shkuar ta takoj me nënën time dhe nuk e njoha. Ai ishte jashtë mase i dobë.suar dhe diçka mungonte në fytyrën e tij, unë nuk mundesha dot ta kuptoja.

Advertisement

Pata frikë ta takoja, pasi ai donte të më përqafonte, por unë isha një fëmijë që kisha frikë ta prekja këtë të huaj që ishte i veshur me një lloje bizha meje me vija, ku në fytyrë kishte ndryshuar, ndërsa e kuptova se çfarë kishte se kishte nd ryshuar në fy.tyrë.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

Kur erdhëm në shtëpi, babai i kishte dhënë nënës time një gjë të vogël, një qese, ku kishte futur dhë.mbët. Ato i ishin thyer nga to.rt.urat e tepërta”, është shprehur shkrimtarja Ornela Voripsi. 

Advertisement
Advertisement