Lajmet e fundit

“Ma S.Kara E Ma.Shtro.Ve Vajzën Dhe E Çove Në”, Aktori I “Njerëz Dhe Fate” Tregon Sesi E Gju.Ajti Me Çantë E Moshuara Në Rrugë

Advertisement

Artion Vreto i cili është njohur për herë të parë nga publiku shqiptar në filmin e njohur shqiptar “Njerëz dhe Fate” ku luante edhe rolin e një tra.fikanti.Sot Vreto mban postin e sekretarit të Federatës së Aerodinamikës, por njerëzit vazhdojnë ta përcaktojnë akoma në bazë të rolit që ai kishte në film.

Teksa ka qenë i ftuar në emisionin e mëngjesit “Ditë e Re” në “Rtv Ora”, aktori ka shpjeguar se njerëzit duke marrë shkas nga roli në film, u ka krijuar idenë njerëzve se edhe në jetën reale është një traf.ikant.

“Isha student gjatë asaj kohe dhe me atë kast aktorësh isha pjesë e atij seriali që më ka bërë të mësoja shumë, të kuptoja shumë. Në atë kohë punoja te Vizion Plus.

Advertisement

Po shkoja në punë, në këmbë ashtu në llucë siç ishte aso kohe në Don Bosko. Po shkoja për të pirë një kafe dhe ndërkohë po transmetohej “Njerëz dhe fate”. Ishim me Arben Derhemin.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

Një plakë më gj.u.an me çantë dhe fillon të më sha.jë: “M.a sk.ara, i p.osh.tër! Ng.ela unë. Ishte ora 9:30 e mëngjesit. Se kuptova se çfarë kishte. “E ma.shtr.on vajzën dhe e çon …” O nona i thashë hajde të ke.qen e të jap një kafe, por është film.

Çfarë filmi mo m.a s.kara? I dhashë një ujë që ta q.etë.soja dhe më pas i tregova se nuk jam aq i k.eq sa duhem”. Kjo tregon se roli është realizuar dhe për këtë jam krenar,”- është shprehur Vreto.

Advertisement
Advertisement