Lajmet e fundit

U Ushqye Vetëm Me Patate Për 1 Vit Rresht, Ajo Që I Ndodhi I Habiti Të Gjithë…!

Advertisement

U ushqye vetëm me patate për 1 vit rresht, ajo që i ndodhi i habiti të gjithë…!

Për shkak të peshës së tij sh qe tës ue se, Flinders Taylor hëngri patate për një vit rresht. Taylor tregon se e ndërmori këtë nismë të çud its hme pasi për shkak të kilogramëve të tepërt nuk ndihej mirë fizikisht dhe shpirtërisht.Për çdo ditë ai hëngri nga 3 kilogramë patate në ditë dhe nuk përdori asnjë lloj vaji për gatimin e tyre.
Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Një vit më vonë, Taylor si rezultat i këtij ‘regjimi’ humbi plot 49 kilogramë nga 151 sa kishte para ushqimit me patate. “Unë po bëhem gjithnjë e më mirë dhe kjo vetëm falë patateve”, u shpreh ai.
DUKE E HAP HAPSIREN REK LA MUESE ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI LAJMIN E PLOTE

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

Pavarësisht se shumica e dietologëve ishin kundër kësaj diete, duket se Taylor ia doli të humbë kilogramët e padëshiruar në një formë aspak të zakontë.

Advertisement
Advertisement