Lajmet e fundit

Gazetarja Eni Vasili Tregon Për Sëmundjen Që E Ka Prekur Gjatë Shtatzanisë, Ajo Është Shfaqur Me…..: Ka Dhimbje

Advertisement

Moderatorja Eni Vasili është shfaqur në emision me një kasë në dorë, gje e cila ka terhequr vemendjen e teleshikuesve.

Moderatorja, e cila është në pritje të dy vajzave binjake, vuan nga sindroma e tunelit karpal dhe këtë e ka konfirmuar për një ndjekese që e ka pyetur në Instagram.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

mjekësore që vjen nga a carimi i nervit të kyçit, “pa sojë” e shtatzënisë.
Por cilat janë simptomat e sindromës së tunelit karpal? Së pari pacientët ndjejnë ndjesi shpimi gjilpërash dhe mpirje në zonën ku kalon nervi.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

Advertisement

Gjatë natës pacienti mund të ketë dh imbje që përkeqësohen pasi mund të krijohet edhe akumulim i lëngjeve rreth kyçeve të duarve ndërsa flejnë. Ndërsa kjo sëmundje përparon, pacienti ka ndjesi të dj egies, ngërçe në duar dhe dobësi. Mund të bëhet më e vështirë për të kapur apo/dhe hedhur objektet.

Advertisement
Advertisement