Lajmet e fundit

“Gëzuar Ditëlindjen Sozia Ime Gazmore”, Edi Rama Uron Publikisht Florjan Binajn…

Advertisement

Florjan Binaj feston sot datëlindjen dhe një urim i gjatë i ka ardhur nga kryeministri i vendit. Ka qenë Edi Rama ai që ka zgjedhur të dedikojë disa fjalë për Florin në rrjetin social Facebook, duke e quajtur, ndër të tjera: “sozia ime gazmore”.

Një nga personazhet që Binaj intepereton prej vitesh në “Portokalli” është edhe imitimi i Edi Ramës. Një rol i tillë, duket se vetë kryeministrit i pëlqen jo pak, madje në statusin e tij në rrjet, Rama shprehet se nuk i kupton dot politikanët që mërziten kur vihen në lojë nga komedianë dhe karikaturistë.
Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Advertisement

Ai ka përmendur edhe emrin e Agron Llakaj, Sajmir Kodrës e Bujar Kapexhiut, që nëpërmjet ironisë dhe satirës kanë sjellë në vëmendje figura të rëndësishme të politikës.
Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

“Duke i uruar sozisë time gazmore ditëlindjen dhe shëndetin, forcën krijuese e çdo mirësi e mbarësi për veten e për të dashurit e vet, uroj njëkohësisht që energjitë pozitive të Florit e të kolegëve të tij të talentuar të çdo ekrani, ta ushqejnë sa më mirë publikun në këtë kohë posaçërisht sfiduese për të gjithë”, ka përfunduar Rama.

Advertisement
Advertisement