Lajmet e fundit

Mori Furcën Dhe Pastën E Dhëmbëve : Ajo Që I Ndodhi Më Pas E La Atë Pa Fjalë…

Advertisement

Çdo person ka sado pak probleme me llojin e lëkurës, e cila kërkon trajtime të ndryshme, sidomos minimizimin e produkteve dhe trajtimeve kozmetike dhe përdorimin e më shumë produkteve natyrale.

Lëkura paraqet probleme të ndryshme si aknet, pikat e zeza, rrudhat, shenjat lejla etj.

Pa marrë parasysh se me cilat probleme të lëkurës jeni duke u përballur, gjëja kryesore që ju sugjerojmë është të kujdeseni çdo ditë për lëkurën tuaj, për të mbajtur pastër poret, të cilat parandalojnë shfaqjen eakneve.

Metoda që ajo paraqiti do t’ju ndihmojë të pastroni poret tuaja, të ele. minoni vajin e tepërt dhe të mbani lëkurën të re dhe të shëndetshme.

Ja çfarë do t’ju duhet: -një furçë dhëmbësh e pastër dhe e papërdorur
-1 lugë gjelle pastë dhëmbësh

-pak ujë të ngrohtë

Udhëzime: Për të kryer këtë metodë, duhet të ndiqni këto hapa:

Advertisement

Hapi 1: Pastroni lëkurën
Hapi i parë dhe më kryesor është që ju të lani plotësisht fytyrën tuaj. Pastaj, përdorni një peshqir të lagur me ujë të ngrohtë, për të hapur poret.

Hapi 2: Përdorimi i maskës

Përgatisni maskën duke kombinuar ujin dhe pastën e dhëmbëve në një tas. Aplikojeni atë në zonat ku keni akne apo shenja.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

Hapi 3:Përhapja
Duhet të masazhoni pastë në poret tuaja, duke përdorur furçën e dhëmbëve.

Hapi 4: Fshini

Pasi të ketë përfunduar përhapja e maskës, mbajeni atë në fytyrë për 1 minutë.
Hapi 5: Shpëlarja

Shpëlani fytyrën me ujë të ngrohtë.

Do të habiteni nga rezultatet! Lëkura juaj do të jetë më e pastër dhe më e butë se kurrë, do t’iu luteshim te na ndihmonit te mirmbajme faqen vetem duke shtypur(mbi foton ose mbi videon) qe ndodhet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin SHQIPE.

Advertisement
Advertisement