Lajmet e fundit

Ja Si Të Hiqni Qafe Përherë Strijat Me Një Produkt Që E Keni Në Shtëpi

Advertisement

Një nga shqetësimet më të mëdha të femrave, sidomos pas lindjes janë strijat.

Gratë menjëherë pasi kalojnë periudhën e pas-lindjes, i tentojnë të gjitha mënyrat për t’i hequr qafe sa më parë ato strijat që ju shfaqen në lëkurë.

Në marketin qarkullojnë shumë kremra që premtojnë se bëjnë efekt të menjëhershëm, por deri tani askush nga gratë e pyetura nuk është e kënaqur me efektin e arritur duke përdorur një krem.

Madje, disa prej tyre duke mos gjetur asnjë zgjidhje nga kremrat, ose ushtrimet, i drejtohen operacioneve duke synuar se nuk do t’i shohin më strijat në lëkurën e tyre. Por, e dini që nuk keni pse të shpenzoheni kaq shumë, kur ka një zgjidhje të shpejtë dhe natyrale.

Ekspertët thonë se thartira e limonit është e mirë, jo vetëm për elim inimin e striave, por edhe për elim inimin e vrajave dhe akneve. Madje ky artikull shtëpiak do t’ju ndihmojë të hiqniedhe gjurmët e zgjerimit të lëkurës suaj.

Advertisement

Ja veprimet qe duhen ndjekur:
Lëreni limonin një kohë në frigorifer. Kur ta nxirrni, priteni përgjysmë. Shtrydheni të dy gjysmat dhe lëngun e tij hidhini në një enë. Lagni fashën në atë lëng dhe përdoreni për masazh të zonës problematike me strja.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

Është shumë me rëndësi të bëni lëvizje rrethore, sepse në atë mënyrë do të nxisni më së miri qarkullimin e gja kut dhe depërtimin e lëngut të limonit në lëkurë.
Lëreni të veprojë 10-15 minuta. Pastaj, lajeni me mjaft ujë të vakët.

Thajeni lëkurën dhe pastaj vendosni kremin e lëkurës, të cilin e përdorni zakonisht. Thartira e limonit është e mirë, jo vetëm për largimin e striave, por edhe për elim inimin e vrajave dhe akneve.

Advertisement
Advertisement