Lajmet e fundit

Kujdes..!? Ja Çfarë Ndodh Në Trupin Tuaj Nëse Hani 3 Vezë Në Ditë Për 1 Javë..!?

Advertisement

Kujdes..!? Ja çfarë ndodh në trupin tuaj nëse hani 3 vezë në ditë për 1 javë..!?

Të heq urinë Vezët kanë nivele të larta të proteinave, gjë që i bën vezët shumë të shëndetshme. Më e mira e kësaj është se ushqimet që kanë shumë proteina ju bëjnë juve të ndiheni më të mbushur për një kohë më të gjatë.
Lëkurë dhe flokë më të mirë

Vezët kanë nivele të larta të vitaminës B2, vitaminës B5 dhe vitaminës B12. Këto vitamine janë thelbësore për shëndetin e lëkurës, mëlçisë dhe flokëve tuaja. Gjithashtu, këto vitamina ndihmojnë edhe në funksionimin normal të sistemit nervor.Eshtra dhe dhëmbë më të fortë Vitamina D është thelbësore për shëndetin e eshtrave dhe dhëmbëve tonë. Kjo vitaminë kërkoh et për absorbimin e duhur të kalciumit.
Vezët janë ndër ushqimet e pakta natyrale që kanë sasi të madhe të vitaminës D.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

Ju bën më energjik
Siç e cekëm edhe më lart, vezët përmbajnë lloje të ndryshme të vitaminave B. Ato vitamina janë shumë të mira për trupin tuaj që ta konvertoj ushqimin në ‘karburant’, i cili gjeneron më shumë energji….Per me shum ndiqeni videon duke shtypur tek pjesa rek,lamuese nder kete shkrim e shfaqur ne menyr te fotografis..

Advertisement
Advertisement