Lajmet e fundit

Pija “Ma.Gjike” Qe Sheron Cdo Sem.Undje, Receta Qe Doktoret Hezitojne Ta Tregojne..!?

Advertisement

Pija “Magjike” qe sheron cdo semundje, receta qe Doktoret hezitojne ta tregojne..!?Perimet, frutat dhe erëzat janë pjesë e disa prej kurave më të mira mjekësore që njeriu mund të përdorë kundër shumë sëmundjeve dhe çrregullimeve.

Një prej këtyre kurave bashkon qumështin dhe hudhrën për të krijuar një lëng të fuqishëm kundër artritit, kollës, pagjumësisë, sëmundjeve të zemrës dhe shumë sëmundjeve të tjera.Përgatitja:Përbërësit:10 thelpinj hudhër të grirë hollë2-3 lugë çaji me sheqer ose mjaltë500 ml qumësht250 ml ujë

Udhëzimet:Përzieni ujin dhe qumështin në një tenxhere. Shtoni hudhrën dhe vendoseni në zjarr. Sapo lëngu të marrë valë, uleni temperaturën dhe përziejeni vazhdimisht.Pas pak minutash, hiqeni tenxheren nga zjarri, kullojeni lëngun, shtoni sheqerin ose mjaltin dhe pijeni të ngrohtë.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0
Advertisement

Përfitimet e kësaj pijeje të shëndetshme janë të shumta.Artriti dhe Nervi ShiatikKonsumi ditor i këtij lëngu ndihmon në trajtimin e simptomave dhe dhimbjeve shoqëruese të artritit. Ky qumësht ndihmon në zbutjen e dhimbjeve të nervit shiatik….Per me shum ndiqeni videon duke shtypur tek pjesa rek,lamuese nder kete shkrim e shfaqur ne menyr te fotografis..

Advertisement
Advertisement