Lajmet e fundit

Zemra E Nënës Së Ramës Pushoi Ca Kohe Më Parë, Ja Kush I Qëndroi Pranë Në Çastet E Fundit Aneta Ramës

 

Aneta Rama ndërroi jetë tre dite me pare në orët e para të mëngjesit, në moshën 82 vjeçare.

 

Nëna e kryeministrit vuante nga një sëmundje e rëndë dhe prej kohësh ishte larguar nga çdo dalje publike.
Mësohet se në çastet e fundit te jetës, ajo ka patur pranë nipin e madh, Greg Ramën, si dhe nusen e djalit, Linda Rama.

 

Ata kanë qëndruar me të ndjerën deri në momentet e fundit.
Aneta Rama (Koleka), lindi në fshatin Vuno të Himarës dhe ishte mbesë e Spiro Kolekës, ish-anëtar i Byrosë Politike të Partisë së Punës së Shqipërisë gjatë periudhës së dik tatur ës komuniste.z