Lajmet e fundit

Zhaneta Josifi Kishte Punuar Në Shtëpinë E Një Ish-Kryeministri, Ja Detajet Shokuese Nga Tragjedia Në Tiranë

Zhaneta Josifi, 56-vjeçarja që u vetësakr ifikua me të bijën e saj Anisën për rin gjalljen kishte punuar disa vite më parë pastruese në shtëpinë e një ish-kryeministri shqiptar.

 

Kështu bëjnë me dije burime për “BalkanWeb” teksa thonë se dhe aktualisht para se të nguj ohej me gjithë vajzat në shtëpi, Zhaneta që të gjithë i thërrisnin Neta vazhdonte të punonte si pastruese për të siguruar jetesën.

 

Ngjarja e rëndë u zbulua mbrëmjen e 2 korrikut, teksa pol icia hyri nga dritarja e banjës pas denon cimeve të shumta të fqinjëve dhe vëllait të 56-vjeçares që nuk ishte lidhur dot me to. Vajza e madhe, Blerta u gjet në gjendje të rë ndë, ndërsa Zhaneta me Anisën të vd ekura..Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

Kjo e fundit madje sipas eksper tizës mjeko-ligj ore kishte vdekur 15 muaj më parë dhe ishte mbajtur në banesë, ku nëna dhe motra e lyenin trupin me vaj e uthull dhe e kishin mumif ikuar pasi besonin tek Ringjallja..Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

Dëshmitë se ato ishin pjesë e sektit të Dëshmitarëve të Jehovait, solli një nisje hetimi nga prokuro ria e pol icia për sektet që ushtrojnë veprimtarinë në vend.