Lajmet e fundit

Tregohuni Human, Jetë Me 9500 Lekë Në Muaj. 36-Vjeçarja Nga Vora Nuk Siguron Dot Para Për Të Bijën/ Shpërndajeni

Advertisement

Bujari Panajoti, është 36 vjeçe, në këtë shtëpi të ftohtë ajo jeton e sëbashku me vajzën e saj 5 vjeçare, bashkëshorti i ndë.rroi je.të 8 muaj më parë.

Bujarja thotë se para vd.ekjes së të shoqit kjo familje bënte një je.të të mirë, ndërsa tani i duhet të jetojë me 9.500 Lekë të reja, më këto para kryefamiljare e ka të vështirë të sigurojë ushqimet.

BUJARE PANAJOTI, KRYEFAMILJARE: Para se burri të vdi.ste jetonin mirë ai punonte si roje dhe merte 350 mijë Lekë në muaj. Paguanin dritat, ujin dhe më pas ushqimet. Tani nuk kam jam pa punë dhe kam për të rritur vajzën time. Unë kam kërkuar ndihmë edhe punë, por askush nuk është përgjigjur. Ushqimet shkoj nëpër dyqane dhe kërkoj ushqime, i marr bo.rxh dhe më pas kur marr pensionin 95 mijë Lekë shkoj dhe i laj. ”

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

Vajza e Bujare, Xhulia është ende fëmijë për të kuptuar dhi.mbjen që kalon nëna e saj . Lumturia për Xhuljan është një pjatë e ngro.hte gjelle, për këtë arsye emrin i Bujares është shënuar në listën e borxheve të dyqaneve ushqimore.

XHULJA PANAJOTI: ” Unë e kam emrin Xhulja, jam 5 vjeçe. Mami më gatuan çfarë duan unë, gjëra të mira si pilaf, makarona gjellë, fasule unë i pëlqej shumë këto.
Bujare sa para kë në xhep? Dy mijë Lekë, ky është i fundit deri sa të marr pensionin më këtë do të rri. ”

Advertisement