Lajmet e fundit

Vajzat Shqiptare VIP Që U Dashuruan Me Të Fortët E Shqipërisë, Emrat Dhe Historitë E Tyre Ndër Vite

Advertisement

Lidhjet, fejesat dhe martesat e femrave të showbizit ndër vite me djem të fortë e të pasur, kanë marrë rëndësi të posaçme në median shqiptare. Disa po shijojnë lidhjet apo kanë krijuar familjete tyre, ndërsa të tjera vajza të famshme i humbën rrugës partnerët e zemrës pas divorceve, rënies në burg apo atentateve mafioze që u morën jetën. Në këtë shkrim të revistës “Story” do të risjellim histori të vajzave VIP ndër vite, të cilat me bukurinë dhe famën e tyre arritën të bëjnë për vete të ashtuquajturit “djem të këqij”. Më poshtë emrat dhe historitë për secilin çift:

1.-Albërie-Hadërgjonaj&-Mentor-Hadërgjonaj
Këngëtarja e njohur Albërie Hadërgjonaj u divorcua nga bashkëshorti Mentor Hadërgjonaj disa vite pasi ai vuajti dënimin në burg. Pas lirimit të tij në vitin 2008 ata rinisën jetën nga e para si çift me dy vajzat. Por pas shumë vitesh bashkë ata u divorcuan.

2.-Viola-Spiro-&-Valentin-Selaj

Viola Spiro & Valentin Selaj
Prezantuesja e sportit, Viola Spiro dhe i dashuri i saj, Valentin Selaj ishin kryefjala e shkrimeve në media kohët e fundit pas ndalimit të tij në Hollandë. Ishte gazeta italiane “La Nazione”, që publikoi arrestimin e tij në Firence, duke u etiketuar “Zoti i drogës” dhe kreun e një bande mjaft të fuqishme ndërkombëtare, që sillte kokainë nga ShBA-të në Firenze, nëpërmjet Hollandës.Pasi ai fitoi lirinë pas 5 muajsh ata u fotografuan bashkë në Tiranë.

3.-Luana-Vjollca-&-Krenar-Çoçaj

Luana Vjollca & Krenar Çoçaj
Edhe historia e dashurisë së Luana Vjollcës me biznesmenin nga Kosova Krenaj Çoçaj është përfolur pas rrëfimit të Ledri Vulës për të, duke treguar si e rrahu ai nga xhelozia për Dafina Zeqirin. Mediat e Kosovës rikthyen pak kohë më parë vëmendjen tek sherri më i bujshëm i vitit 2012 në Prishtinë, kur menaxheri i VIP-ave Krenar Çoçaj, bashkë me një djalë tjetër të quajtur Gazmend Mirena, u paraqitën në Gjykatë për t’u përballur me akuzën e rrahjes së Vulës.

4.-Dafina-Zeqiri-&-Krenar-Çoçaj

Dafina Zeqiri & Krenar Çoçaj
Duke qenë se Krenar Çoçaj ka qenë ish-i dashuri i këngëtares Dafina Zeqiri, ju njohim me historinë e këngëtares. Çoçaj ishte menaxheri personal i saj, duke e ndihmuar për nisjen e karrirës së saj si këngëtare pas kthimit nga SHBA. Mediat e Kosovës publikuan shkrime se bëhej fjalë për një ndarje me sherr të madh mes çiftit.

5.-Eli-Fara

Eli Fara & Lul Kapurani

Këngëtarja nga Korça është ndarë nga ish-bashkëshorti i saj para shumë vitesh, kur Marina, vajza e tyre ishte disa muajshe. Ish-bashkëshorti i Elit njihet si Lul Kapurani por emri i tij i vërtetë është Vangjush Kapurani. Luli, i cili jeton në Korçë ka pasur probleme me drejtësinë para disa viteve, pasi njihej si “Kapo i Bandës së Çobenjve”. Eli Fara është ndarë në kohën kur interneti nuk ekzistonte kështu që e vështirë të gjendet foto e ish-çiftit.

6.-Marina-Fara

Marina Fara, shtatzënë me të dashurin

Vajza e këngëtares Eli Fara, Marina nga ana tjetër pret të bëhet nënë, një lajm ky i publikuar nga JOQ. Sipas kësaj faqeje, bashkë me fotot tek gjinekologu, u zbulua dhe fytyra e të dashurit të saj, një djalë nga Laçi, identitetin e të cilit Marina ka zgjedhur ta mbajë sekret.

7.-Inis-Gjoni-&-Arian-Selimi

Inis Gjoni & Arian Selimi
Në vitin 2002 Inis Gjoni njohu njeriun e zemrës Arian Selimin, i cili u nda nga jeta disa vite më parë pas një ekzekutimi mafioz në Tiranë. Lidhja e saj me biznesmenin me origjinë nga Shkodra ecte shumë mirë deri në vitin 2004, Selimi përfundoi në pranga, i akuzuar si kapo i një rrjeti të fuqishëm droge. Vajza e ekraneve dhe i ndjeri ishin në një lidhje dashurie prej 9 vitesh dhe me lirimin i tij nga burgu çifti rinisi bashkëjetesën, lidhje nga e cila erdhi në jetë vajza.

8.-Ornela-Bregu-&-Ervis-Gjeçaj

Ornela Bregu & Ervis Gjeçaj

Moderatorja e njohur Ornela Bregu së fundi është vendosur të jetojë në Spanjë me familjen e saj, bashkëshortin biznesmen Ervis Gjeçaj dhe dy fëmijët. Ornela është treguar gjithmonë e rezervuar për jetën private, por para dy vitesh ajo vendosi të publikonte foto duke u puthur me burrin me rastin e ditëlindjes së tij. Martesa e saj iu rikthye normalitetit pas daljes së tij nga burgu.

9.-Adelina-Ismajli-&-Triumf-Riza

Adelina Ismajli & Triumf Riza

Triumf Riza ishte i dashuri i këngëtares së njohur Adelina Ismajli, i cili u vra në Prishtinë më 30 gusht 2007. I ndjeri me profesionin polic, ishte moshatar me këngëtaren. Vrasja e Triumf Rizës para disa vitesh tronditi opinionin publik, dhe “shkatërroi” të dashurën e tij, Adelinën. Ajo ato kohë publikoi një baladë shumë të dhimshme kushtuar atij me titull “Trimit tim”.

10.-Rudina-Magjistari

Rudina Magjistari & Denis Gina

Para shumë vitesh moretorja e emisionit të pasdites në “Tv Klan”, Rudina Magjistari njihej në Tiranë si e fejuara e Denis Ginës, i njohur si kapo i grupit famëkeq të “Rruga e Kavajës”, një nga gangsterët më në zë të Tiranës. 27-vjeçarin e vranë më 22 qershor të vitit 1999-të, një krim i ndodhur në periferi të Tiranës.

Advertisement

11.-Hygerta-Sako-&-Artur-Aligjoni

Hygerta Sako & Artur Aligjoni

Kanë kaluar 6 vite nga divorci i prezantueses së emisioneve sportive, Hygerta Sako me ish-bashkëshortin Artur Aligjoni, martesë nga e cila kanë një vajzë. Ish-bashkëshorti i Miss Shqipëria, biznesmeni i njohur, vitin e kaluar u bë pjesë e kronikës së zezë pasi mbeti i plagosur në një nga club-et e Tiranës.

12.-Kristin-Prengaj-&-Emra-Hajrizaj

Kristin Prengaj & Emra Hajrizaj (Escobar)

Ish-miku miliarder i Noizy-t, Emra Hajrizaj i njohur si reperi Escobar gjatë vizitës së fundit në Tiranë deklaroi në “Top Show”, se e vetmja e dashur nga Shqipëria, që kishte pasur ishte modelja Kristin Prengaj. Në Instagramin e tij shihet jeta tejet luksoze që bën, ndërsa është komentuar si një nga djemtë e fortë të rrugës në Londër.

13.-Morena-Taraku-&-Sasha-Sobhani

Morena Taraku & Sasha Sobhani

Edhe ish-missi dhe modelja Morena Taraku është në lidhje serioze me miliarderin nga Teherani, Sasha Sobhani, me të cilin po bashkëjetojnë në Turqi. Ai është i biri i Ahmed Sobhani, ish-ambasador i shtetit iranian në Venezuelë. Në vitin 2012-të u akuzua për vrasje pasi një djalë i ri humbi jetën në një përleshje gjatë një feste të shfrenuar natën. Sidoqoftë, kohë më pas ai u lirua nga akuzat.

14.-Tuna-Sejdiu-&-Ylber-Abdullahu

Tuna Sejdiu & Ylber Abdullahu (Cozman)

Këngëtarët Tuna Sejdiu dhe Ylber Abdullahu (Cozman) ishin çifti më i kometuar i showiz-it, por arrestimi i reperit Cozman në korrik të vitit 2015-të, u tha se u bë shkak i problemeve të shumta në çift, që përfunduan me ndarjen e tyre. Reperi që më parë kishte jetuar në Londër, u arrestua për akuzën “shitje dhe prodhim lëndësh narkotike”. Por, Cozman i shpëtoi burgut duke u dënuar me tre vite liri me kusht.

15.-Arta-Bajrami-&–Xhemajl-(Xhimi)-Sekiraqa

Arta Bajrami & Xhemajl (Xhimi) Sekiraqa

Bashkëshorti i këngëtares nga Kosova, Arta Bajrami u vënë në pranga kohë më parë nga policia e Kosovës për armëmbajtje pa leje. Por, ky nuk duket të jetë problemi i tij më i madh, pasi Sekiraqa gjithashtu ishte shpallur në kërkim nga Interpoli në lidhje me një vjedhje ari në Kuvajt.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

16.-Nertila-Kapaj-&-Jetnis-Dollapi

Nertila Kapaj & Jetnis Dollapi

Modelja dhe aktorja Nertila Kapaj njihet se “vajza e 500 trëndafilave”, dhurata që i bënte shpesh i dashuri i ndjerë Jetnis Dollapi, i cili humbi jetën gjatë gjatë një aksidenti me motor. Për lidhjen e bukur me djalin që njihej si “i forti i Tiranës”, Nertila Kapaj ka treguar se bënte dhe bën jetë përrallore me shërbëtorë e truproja.

17.-Fjolla-Morina

Fjolla Morina, dhe i dashuri që humbi në atentat

Këngëtarja Fjolla Morina pak kohë më parë u përfol se ka qenë në një marrëdhënie me personin që mbeti i vdekur gjatë një atentati në Sukth. Në ngjarjen në fjalë humbën jetën ish-shefi i Antikrimit Ekonomik në Policinë e Tiranës, Ervin Dalipaj dhe Juxhin Dautaj. Pasi Fjolla foli hapur për fatkeqësinë e saj, ajo e kujtoi të ndjerin në ditën e tij të lindjes. Fjolla Morina foli për të dashurin pasi ai u nda nga jeta, duke qenë se më parë kishte mbajtur një lidhje vetëm për vete.

18.-Çiljeta-Xhilaga-&-Romeo-Shehu

Çiljeta Xhilaga & Romeo Shehu

Historia e dashurisë së këngëtares me Romeo Shehun zgjati për disa vite, dhe ishte ndër më të mediatizuarat e kohës. Pas ndarjes së tyre emri i biznesmeit u lakua në media pasi u shpall në kërkim nga policia, duke u komentuar si ish-idashuri i Çiljetës.

19.-Françeska-Jaçe-&-Andi-Geci

Françeska Jaçe & Andi Geci

Ish-lojtarja e “Big Brother” Françeska Jaçe pas ndarjes nga i fejuari biznesmen 10 vite më i madh, u lidh me djalin e njohur në Tiranë për jetën prej pasaniku, Andi Gecin. Por historia e tyre zgjati shumë pak muaj.

20.-Zaimina-Vasjari-&-Klodian-Asllani

Zaimina Vasjari & Klodian Asllani

Historia e Zaimina Vasjarit me bashkëshortin e saj Klodian Asllani është ndër më të gjatat në showbiz, pasi ata u njohën kur Zai ishte 17 vjeçe. Zaimina dhe biznesmeni nga Durrësi finalizuan lidhjen 13-vjeçare me një bebe para pak muajsh.
21-Suada-Sherifi-dhe-bashkëshorti-2

Suada Sherifi dhe bashkëshorti

Prezantuesja Suada Sherifi prej kohësh e mbante të fshehtë bashkëshortin e saj biznesmen, nga martesa me të cilin erdhi në jetë vajza. Në ditëlindjen e fëmijës ajo zbuloi më në fund portretin e tij në fotot e tyre familjare.
22.-Ingrid-Gjoni-&-Genti

Ingrid Gjoni & Genti

Këngëtarja Ingrid Gjoni pati një histori shumë të bukur dashurie, nga e cila erdhi në jetë djali i tyre. Edhe pse vitin e kaluar u fol për ndarje të tyre, vetë artistja nuk foli për këtë çështje.

23.-Jonida-Maliqi-&-Gent-Prizreni

Jonida Maliqi & Gent Prizreni

U bë një vit nga divorci i bujshëm i këngëtares Jonida Maliqi nga bashkëshorti, Gent Prizreni. Artistja dhe biznesmeni i njohur i dhanë fund historisë 17-vjeçare ndërkohë që janë prindër të një djali.

24.-Elvana-Gjata

Elvana Gjata & biznesmeni

Viti 2017-të solli ndryshime në jetën e Elvana Gjatës, edhe sa i takon jetës personale. Miq të afërm folën se ajo u fejua me të dashurin milioner nga Tirana, i cili komentohet për jetën e shtrenjtë që bën. Këtë fakt e pohoi edhe vetë këngëtarja, e cila nga shtëpia e saj luksoze i tha Ermal Mamaqit se, Zoti i kishte sjellë një fat shumë të mire në jetën e saj. Elvana Gjata është përpjekur ta mbajë lidhjen private, dhe ende nuk na e ka prezantuar partnerin.

25.-Aurela-Hoxha-&-Admir-Ismajlukaj

Aurela Hoxha & Admir Ismajlukaj

Showgirl Aurela Hoxha para tre vitesh u divorcua nga bashkëshorti Admir Ismajlukaj. Pas 10-vitesh martesë, Aurela u padit të Gjykatë për divorc nga partneri i saj biznesmen. Ish-partnerët të dy nga Tropoja, bashkëjetonin prej vitesh në Tiranë.

Advertisement

26.-Olta-Sheta

Olta Sheta dhe partneri

E rikthyer në vëmendjen e publikut me fotot e nxehta në Brezovicë të Kosovës, Olta Sheta e “Big Brother 3” këtë pranverë zbuloi të dashurin e saj, që e mbante të fshehtë. “No name”, ishte diçitura që Olta i vendosi fotos, ku dukej shumë e lumtur dhe në intimitet pranë biznesmenit.

27.-Trejsi-Sejdini

Trejsi Sejdini dhe i dashuri

I vetmi mashkull që ja mbledh “gansteres së Elbasanit” Trejsi Sejdini, është pikërisht i dashuri i saj. Fituesja e “Miss Universe”, pasi rrëmbeu kurorën postoi një foto çift, ku i mbulonte fytyrën të dashurit, poshtë të cilës shkruante “Couple goals”.

28.-Xhesika-Ndoja-&–dhe-ish-burri-në-burg

Xhesika Ndoja & dhe ish-burri

Para pak javësh Xhesika Ndoja prezantoi të dashurin e saj pasanik, por më parë ajo ka rrëfyer në media detaje për ish-burrin, babain e vajzës së saj. Ish-partneri ka qenë në burg për ca kohë. Pas lirimit u bashkua me Xhesikën, martesë që përfundoi shpejt me ndarje.www.story.al/

Advertisement