Lajmet e fundit

“Bõmba” E Kreshnik Spahiut: A Thua Vallë Pse Nuk E Aȓȓestõi SPAK Sali Berishën..? Ja Çfarë Do Të Ndodhë Nëse Ish-Kryeministri Merr PD-Në..!!

Advertisement

Analisti Kreshnik Spahiu ka komentuar vendimin e SHBA për shpalljen non grata të Berishës. Sipas Spahiut, vendimi i SHBA për shpalljen non grata nuk ishte për Berishën por për Berishzimin, pra për të shka.tërruar Berishizmin dhe këtë for.cë politike e cila përfundimisht do të përgjysmohet. Spahiu shprehet se SHBA nuk do që Berishën ta arr.estojë SPAK por ta vr.asë politikisht Basha.

“SHBA ka bërë një bilardo diplomatike, e kishin të thjeshtë t’i thonin SPAK të arre.stonin Berishën.
Por jo nuk e bënë këtë, i thanë Lulzim Bashës vr.ite Berishën politikisht, e bënë këtë sepse ishte mundësia më e mirë për ta fu.ndosur partinë Demokratike, si një mundësi që të lindin lëvizje të reja politike dhe për të sjellë rotacionin politik,

sepse iu ngeli establishmenti në dorë amerikanëve, pra nuk heqin dot Edi Ramën se nuk ka kush vjen, se ka bllokuar radhën se ka vendosur bun.kerin PD dhe nuk e hap radhën dhe duke i vënë të dy kundër njëri tjetrin e ndajnë PD në dy copa. Nuk e gjen dot sot një fo.rcë politike të jetë kaq ant.iamer.ikane se sa PD.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

Pra vendimi për shpa.lljen ‘Non Grata’ nuk ishte për Berishën por për Berishzimin, pra për të shka.tërruar Berishizmin dhe këtë forcë politike e cila përfundimisht do të përgjysmohet. Kush do që ta marri Sali Berisha apo Basha kjo parti do të shkojë drejt fun.dosjes. SHBA i është dashur të eli.minojnë Berishizmin dhe jo Berishën si individ dhe duan që Basha ta vr.asë atë politiksht. Amerikanët kanë përgatitur një plan B, nëse Berisha merr PD, ato kanë planin e iz.olimit total të PD, përjashtimi nga të gjitha partitë europiane.”, u shpreh Kreshnik Spahiu për Dritare.

Advertisement
Advertisement