Lajmet e fundit

Kura Ideale 40 Ditore Me Hudhër Dhe Limon : Trajton 1 Ndër Problemet E Përhapura Të Moshës 50 Vjece E Sipër

Advertisement

Kura ideale 40 ditore me hudhër dhe limon : Trajton 1 ndër problemet e përhapura të moshës 50 vjece e sipër

Bashkimi bën fuqinë! Kjo është një shprehje që gjen vend edhe në kuzhinë, sidomos në rastin e hudhrës me limonin. Kura e mëposhtme me limon dhe hudhër mund të pastrojë organizmin dhe të parandalojë sëm. undjet.

Vlerat e Kurës me Hudhër dhe Limon
Kura me limon dhe hudhër është efikase në elim inimin e depozitave të yndyrës në organizëm.
Këto përbërës ulin kolesterolin e keq dhe pakësojnë numrin e triglicerideve në gj ak. Limoni dhe hudhra parandalojnë trom bozën dhe ulin tensionin e gja kut.

Së bashku ato përmirësojnë funksionet e mëlçisë dhe aftësinë e saj për të pastruar gja kun. Për më tepër, limoni me hudhrën përmirësojnë funksionin e veshkave dhe qarkullimin e gja kut. Sistemi imunitar është më i fortë ndërkohë që hudhra dhe limoni parandalojnë radikalet e lira. Qelizat janë më të mbrojtura dhe plot gjallëri falë antioksidantëve që gjenden tek limoni dhe hudhra.
Kura me hudhër me limon duhet përdorur në këto raste

Kura pastruese rekomandohet për të parandaluar sëm undjet ose për të pastruar organizmin. Ajo duhet shfrytëzuar një herë në vit. Kjo kurë është shumë e dobishme nëse vuani nga problemet e mëposhtme:
Mbipesha,ishemia, sinoziti,sëm undjet e rrugëve të frymëmarrjes, dhimbjet e kokës, artriti, reumatizma, gastriti, problemet me shikimin dhe dëgjimin dhe anemia.
Përbërësit:

Advertisement

Për kurën me limon dhe hudhër ju nevojiten:
4 limonë 4 thelpinj hudhër
3 litra ujë të zier
Zgjidhni limonë organikë që të përdorni agrumen me gjithë lëkurë të pastër dhe të paprekur nga pesticidet.
Përgatitja:

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

Qëroni hudhrat dhe ndajini thelbinjtë në gjysma. Lajini limonët me ujë të bollshëm dhe prijini në copa të vogla.
Hidhini në një enë me ujë të ngrohtë të zier paraprakisht, dhe të gjithë masën ndajeni në kavanozë qelqi. Mbyllini kapakët dhe futini në frigorifer për tre ditë. Më pas kullojeni lëngun dhe futeni sërish nëpër kavanozë në frigorifer.

Si ta konsumoni:
Në ditët e para duhet të merrni nga një lugë gjelle, gjysëm ore përpara çdo vakti. Nëse nuk vini re ndonjë efekt anësor atëherë duhet ta rrisni dozën në dy lugë e më shumë deri sa të arrini të konsumoni 50 ml tre herë në ditë.

Kjo kurë duhet të zgjasë për 40 ditë. Kjo kurë është pastruese dhe në ditët e para mund të përballeni me shenja si se krecione ose dhimbje koke. Këto shenja janë normale sepse tregojnë se trupi po largon toksinat.

Advertisement
Advertisement