Lajmet e fundit

Shumë Pak Nga Ju Mund Ta Dinë : As Il’acet Më Të Shtrenjta Nuk E Bëjnë Atë Që Bishtat E Qershive Janë Të Gatshme Të

Advertisement

A e dini se bishtat e qershisë përdoren si il. aç në mjekësinë tradicionale? Ato janë të njohura për vetitë e tyre diuretike që promovojnë funksionimin e duhur të veshkave dhe zvogëlojnë mbajtjen e ujit.

Ata parandalojnë formimin e gu rëve në veshka dhe infe ksioneve të traktit urinar. Bishtat e qershisë stimulojnë gjithashtu ele. minimin e toksinave nga trupi përmes urinës dhe jashtëq itjes.

Përfitimet shëndetësore të bishtave të qershisë:– forcimi i nervave. – efekt qetësues në mendje. – uljen e edemës dhe blozës. – vetitë anti-inflamatore. – pastrimi i gja. kut. – ulja e kolesterolit. – e dobishme kundër anemisë dhe artritit. – vrasës efektiv i dhi mbjeve.

Advertisement

Çaji i bishtave të qershisë:Për çaj mund të përdorni bishtat e njoma ose të thata. Nëse dëshironi t’i thani, vendosini në një karton dhe në një vend ë errët dhe të thatë për dy ditë.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

Më pas vendosini në një enë hermetike. Shtoni 5 lugë gjelle në 1 litër ujë të valë. Lëreni të marrë valë për 5 minuta dhe më pas hiqeni nga zja. rri dhe lëreni mbuluar për 15 minuta.

Advertisement

Mund të shtoni sheqer ose mjaltë sipas dëshirës,do t’iu jemi mirenjohes nese do te na ndihmonit që të mirmbajmë faqen vetëm duke shtypur(mbi foton) që ndodhet më poshtë.

Advertisement