Lajmet e fundit

E Mbani Mend Qetësorin E Big Brother? Nuk Do E Besoni Sa Ka Ndryshuar…

Qetësor Ferrunaj është një nga ish-pjesmarrësit e Big Brother i cili u zhduk nga ekranet pas përfundimit të emisionit.

Fituesi i edicionit të dytë na ka suprizuar me ‘look-un’ e tij. Me mjekër dhe flokë të gjatë, një ndër personazhet më të dashur për shqiptarët pothuajse nuk njihet me pamjen e tij të re.

Ditën e sotme në emisionin “Shqipëria Live”, në lidhje të drejtpërdrejtë me emisionin ishte ish-banori i “Big Brother Albania”.
Ky i fundit u shpreh se kur u vendos për gjuhën standarde, erdhi edhe përçarja mes krahinave. Madje Qetësori kujton edhe periudhën kur ka qenë në shkollë dhe mësuesit e gjuhës shqipe i rrihnin nxënësit për një “ë”.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

“E mbaj mend shumë mirë në shkollë, kur mësuesit e gjuhës na rrihnin në mënyrë barbare, për të shkruar ylli kur ne e thoshim illi se ashtu na e kishin mësuar të parët tanë”, tha Ferrunaj.
Ai shtoi se në shkollë fliste në mënyrë letrare, ndërsa kur shkonte në shtëpi fliste në dialekt.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

I pyetur po tani si flet, Qetësori tha se “mundohem të flas në dialekt, por nga rrahja e madhe që kam pasur kam frikë”.
Ish-banori i “Big Brother” vijoi duke thënë se “hakmarrja e heqjes së dialekteve, solli edhe prishjen e teatrit kombëtar”.