Lajmet e fundit

Kjo Kur Habiti Edhe Doktorët: Perzienii Hudhren Me Me Kete Perberes, Brenda 1 Muaji Do Largoni Variçet…VIDEO..!

Advertisement

Kjo kur habiti edhe doktorët: Perzienii hudhren me me kete perberes, Brenda 1 muaji do largoni variçet

Edhe pse mundoheni t’i fshihni nën pantallonat jeans, fundet dhe fustanët e gjatë apo getat variçet, të njohura ndryshe si venat varikoze nuk zhduken nëse nuk i trajtoni ashtu siç duhet. Qëndrimi për një kohë të gjatë në këmbë është shkaku kryesor që çon në shfaqjen e tyre.

Çdo venë mund të bëhet varikoze, por ato që preken më shpesh janë venat e gjymtyrëve të poshtme. Për shumë njerëz, venat varikoze dhe venat merimangë (një lloj i zakonshëm dhe më i lehtë i venave varikoze ) janë thjesht një shqetësim estetik. Kurse për shumë të tjerë mund të jenë një shqetësim i mirëfilltë shëndetësor.

Për këtë arsye Living ju sjell në artikullin e sotëm një recetë shumë efektive,e cila eleminon brenda një muaji variçet. Kujdes: Përpara se të përgatisni trajtimin e mëposhtëm sigurohuni të përdorni produkte të një cilësie të lartë.

Advertisement

Përbërësit që ju nevojiten janë: 20-30 thelpinj hudhër (këshillohet të përdorni hudhra vendi që kanë një erë karakteristike dhe djegin paska), 1 gotë uji vaj ulliri ekstra të virgjër dhe 1 kokërr limon.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

Qëroni hudhrën dhe me ndihmën e një thike bëni nga një prerje të vogël mbi çdo thelb. Më pas shtypini në havan ose frulator derisa të bëhet një masë kremoze e lidhur…

Shtoni kremin e hudhrave, vajin e ullirit dhe lëngun e limonit në një vazo qelqi, të cilin duhet ta mbyllni hermetikisht dhe ta ruani në një vend të freskët e pa dritë për 48 orë. Më pas filtroni vajin dhe masazhoni këmbët 10-15 minuta në ditë. Këshillohet që ta provoni këtë trajtim 3 herë në vishni çorape të gjata.

Advertisement

<iframe width=”640″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/8Q_gfqWv5NY” title=”YouTube video player” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

Advertisement