Lajmet e fundit

Rovena Dilo Prek Me Rrëfimin: Një Burrë Më Erdhi Në Lokal Dhe Më Kërkonte Llogari ”Kujt I Dorëzohesh Ti”

 

Rovena Dilo prek me rrëfimin: Një burrë më erdhi në lokal dhe më kërkonte llogari ”Kujt i dorëzohesh ti”

 

Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Rovena Dilo ishte sot e ftuar tek “Rudina”, ku ka ndarë momente të ndryshme që ka përjetuar ndër vite me fansat e saj.

 

Rovena Dilo: Duhet të dish që njeriu ka vlerë vetëm sepse është me të tjerët dhe është si të tjerët.

Ti asnjë gjë nuk je pavarësisht se ti del në një ekran, unë bëj punën time atje. A e bëj mirë apo keq, kjo është gjë tjetër pastaj.DUKE E HAP HAPSIREN REK LA MUESE ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI LAJMIN E PLOTE..

 

Pra nëse një njeri të adhuron maksimalisht, ai e ka për efektin e famës sepse të shikon diku ku nuk të prek dot.

Kam qenë me këmbë në tokë, edhe kur kam dëgjuar budallallëqe pafund, e kam parë si një çudi që është e shkëputur nga Rovena, nuk është Rovena që ka lidhje me to.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte qe te lexoni me teper.. ↓↓

 

Rudina Magjistari: Budallallëqe pafund, për shembull? Rovena Dilo: Për shembull kanë ardhur shumë njerëz në lokal që sillnin fotografitë e tyre, ne të adhurojmë, na adhuro dhe ti, të duam.

Një herë kur nxora këngën dhe albumin “Ante”, më vinte një person, ishte burrë i rritur dhe një moment më tha kam shumë ditë që kam ardhur dhe ti më ke parë.DUKE E HAP HAPSIREN REK LA MUESE ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI LAJMIN E PLOTE..

 

Unë e kisha parë se me uleshe atje dhe më tha si mund të thuash që dorëzohem? Kujt i dorëzohesh ti, më kërkoi llogari.

Ai e kishte menduar shumë gabim që unë që unë kisha thënë një titull dorëzohem. E kishte shkëputur nga konteksti im dhe e kishte marrë në kontekstin e vetë.