Lajmet e fundit

E Dhimbshme, Aktori I Madh Shqiptar Në Gjendje Të Rëndë…!

Advertisement

Aktori i dashur për publikun, Reshat Arbana, mësohet se është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Arbana është shtruar ditën e djeshme me urgjencë në pavionin e Kardiologjisë në spitalin ‘Nënë Tereza’.

Gjendja e tij shëndetësore mendohet se është përkeqësuar për shkak të një sëmu-ndjeje ishemike të zemrës, e quajtur ‘Angina Pectoris’. Deri më tani nuk ka informacione për gjendjen e aktorit 85-vjeçar.
Reshat Arbana lindi në Tiranë.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

Advertisement

Ai është një aktor teatri dhe filmi.
Një nga aktoret më popullorë të kinemasë shqiptare, me mbi 35 role, duke filluar që nga viti 1963.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

Pasi i kreu studimet në shkollën e lartë për aktorë “Aleksander Moisiu”, pranë Teatrit Kombëtar në Tiranë, më 1968, filloi punë në Radio Tirana. Nga viti 1977 e deri sa doli në pension ishte aktor i Teatrit Kombëtar të Tiranës.

Advertisement
Advertisement