Lajmet e fundit

Mjekët Më Dhanë 10 Vite Jetë, Por Unë U Shërova Vetëm Falë Këtij Fruti! Rasti I 33-Vjeçares Që Po Trondit Shkencën

Advertisement

Petruk ishte vetëm 21 vjeçe kur mjekët e diagnostikuan me ‘’ glomerulosklerozë fokale segmentale” një sëmundje shumë e rrallë e cila mund të çojë deri në kalbëzimin e plotë të veshkave.

Ishte viti 2007-të kur mjekët paralajmëruan vajzën londineze se kishte vetëm 50% mundësi për t’i shpëtuar sëmundjes për 10 vitet e ardhshëm dhe se nuk duhet të lindte kurrsesi fëmijë.

Mirëpo rasti i saj, prej 5 vitesh ajo është nënë e një vajze të quajtur Maia, jo vetëm që sfidoi pritshmëritë e mjekësisë, por po lë pa fjalë edhe vetë shkencëtarët.Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Advertisement

”Rasti im i ka lënë mjekët pa fjalë, pasi deri më tani asnjë pacient i prekur nga FCSG nuk ka arritur të jetojë kaq gjatë pa nevojën e një transplanti veshkash. Sëmundja ime është shumë e rrallë dhe prek gjithashtu organe të tjera si mëlçia dhe mushkëritë, si dhe dëmton qarkullimin e gjakut në pjesë të ndryshme të trupit, por unë kam gjetur shpëtim falë një fruti të vetëm: ananasit.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

”-rrëfen ajo për ”Daily Mail”.Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Advertisement

Advertisement