Lajmet e fundit

Ndër Më Të Famshmit Në Turqi, Këto Fakte Të “Miranit” Të Hercait Nuk I Dinit

Akin Akinozu u bë i njohur me rolin e tij si Miran në serialin turk Hercai.

Ai ka lindur në Ankara në 1990 dhe është një nga aktorët më të famshëm të momentit.
Ai mbaroi studimet në Los Angeles për UC Berkeley Applied Math dhe gjithashtu studion për aktrim.

Në vitin 2014, ai e filloi karrierën e tij me filmin artistik “Azrail”. Pas vitit 2015, ai luajti në disa seri televizive, respektivisht: Muhteşem Yüzyıl, Arkadaşlar İyidir, Payitaht Abdülhamid dhe Aslan Ailem.Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Ai është në një romancë dashurie dhe aktualisht i është shtuar listës së aktorëve më të famshëm në Turqi.
Pasuria e tij kap shifrën e 1 milionë dollarë. Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…