Lajmet e fundit

Alketa Vejsiu, Kjo Vajzë E Mençur Që Di Ti Japë Hakun Edhe Burrit, Edhe Kryeministrit Edi Rama…

Advertisement

 

Kjo është një histori e vjetër, që kur Edi Rama u shfaq në skenën politike, ndërsa Alketa Vejsiu ngjiste e qetë shkallët e karrierës, me Vera Grabockën në krah, duke pritur prej kësaj të fundit bekimin për bashkëshortin me të cilin do të kalonte jetën.

 

Që nga ato fillime, Alketa Vejsiu dhe Edi Rama janë takuar shpesh, herë për punë personale, herë për bashkëpunime, herë për para. Dikur të dirigjuar nga Grabocka, e sot si partnerë të regjur që marrin vesh nga biznesi dhe privatësia.DUKE E HAP HAPSIREN REK LA MUESE ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI LAJMIN E PLOTE

 

Përpara se të tregojmë lidhjen e veçantë dhe të çuditshme Vejsiu-Rama, vlen të sqarojmë diçka si fillim. Alketa është një vajzë e mençur dhe e tregon çdo ditë këtë. Ka punuar, është treguar e kujdesshme në lidhje me hapjen e jetës së saj në publik, ka qenë nxënësja më e bindur dhe e suksesshme e Vera Grabockës dhe ka ditur ta tërheqë e lëshojë lakun sipas nevojës dhe momentit.

 

Kështu ka bërë këto 6 vite me atë që është kryeministri shqiptar, duke çuar ujë në burimin e vet, edhe pse pas martesës m e biznesmenin vlonjat të ndërtimeve, Ardian Nelaj, mund të kalonte një jetë të qetë e të sigurtë.
Por Alketa është vajzë ambicioze që nuk ngopet kollaj, ndërsa Rama, një Don Zhuan i lindur, një nga pikat e dobëta të së cilit janë gratë e pashme.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

E veçanta në historinë e tyre është se kur Alketa u martua, gjithkush mendoi se do të ishte bashkëshorti ai që do ti jepte një dorë egos së saj. Ai ishte i njohur në fushën e ndërtimit e madje shpesh është përkufizuar si një nga njerëzit më të pasur në Shqipëri. Në fakt ndodhi e kundërta. Edhe pse Ardiani është mik me Ramën, të paktën këto vitet e fundit, është Alketa ajo që i ka forcuar pozitat e veta dhe të burrit të saj në kancelarinë e Kryeministrit. Ata që nuk e besojnë këtë, mund të pyesin se cila ishte dama e nderit e Ramës, në udhëtimin e këtij të fundit në Poloni…Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Advertisement

 

Për t’iu rikthyer historisë…. Qysh ditën që u bë kryeministër, Rama pati vetëm një të përzgjedhur në mendje: Alketa Vejsiu.
Si shpërblim, sado që qëndrimet e hapura publike nuk i kanë pëlqyer kurrë, Alketa nuk ia ka kursyer shprehjen e adhurimit, publikisht ose jo. Në momente të caktuara delikate politike, si për çudi, është shfaqur gjithmonë Alketa, për të ngritur lart figurën morale e publike të Ramës, përkrahjen e pakursyer për të, adhurimin deri ne marri.Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

 

Nga ana tjetër takimet absolutisht sekrete pillnin edhe produkte biznesi. Për herë të parë, pasi Rama mori qeverinë, Alketa me një biznes modest martesor, filloi të merrte tendera nga bashkia për zbukurimin e qytetit. E provoi, dhe kur pa që nuk ia vlente e la. Për më tepër që duhej të luftonte me vëllanë e Erion Veliajt në këtë sektor. Nuk ia vlente!

Advertisement
Advertisement