Lajmet e fundit

“Peri I Kuq” Që Shpëton Jetë, Legjenda Që Duhet Ta Dini Të Gjithë

Advertisement

Që nga kohët më të lashta, njerëzit janë shqetësuar për kuptimin e jetës. Në të gjitha anët e botës, kërkimi i një përgjigjeje ka tërhequr vëmendjen e shumë personave.

Por, kjo legjendë, e ardhur nga Japonia, shpjegon misteret e jetës në një mënyrë të besueshme dhe shumë romantike.

Nëse fati ekziston, le të shpresojmë që punon në të njëjtën mënyrë, që është përshkruar këtu…
Mbyllni sytë… Imagjinoni trupin tuaj si të ishte transparent. A mund ta përfytyroni rrjetin e pafund kompleks të enëve të gjakut, që lidhin të gjitha pjesët e trupit tuaj? Ne i detyrohemi ekzistencës sonë këtyre ‘lumenjve’ që japin jetë.Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Tani, merrni parasysh një kanal mjaft të veçantë brenda këtij sistemi – ai që lidh zemrën me gishtin tuaj të vogël! Ky kanal e bën gishtin tuaj më të dukshëm një “përfaqësues” të vërtetë të zemrës suaj.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

Për këtë arsye, në shumë kultura, kur dy njerëz bëjnë një armëpushim, ose betohen, ata e bëjnë atë duke bashkuar gishtërinjtë e vegjël. Sipas legjendës japoneze, kjo fije që del nga zemra nuk përfundon në majë të gishtit.Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

Ai vazhdon në formën e një vargu të kuq të padukshëm, që ‘derdhet’ nga gishti i vogël dhe vazhdon të ndërthuret me vargjet e kuqe të njerëzve të tjerë – lidh zemrën tuaj me të tyren. Dy njerëz që janë të lidhur në këtë mënyrë, janë të lidhur së bashku nga vetë Fati.
Herët ose vonë, ata janë të destinuar të takohen, pavarësisht se sa larg jetojnë ose sa ndryshojnë rrethanat e tyre të jetës.

Advertisement

Dhe, kur të ndodhë – ky takim është i sigurt për të ndikuar thellësisht në të dy.
Lidhjet ndonjëherë mund të shtrihen dhe të ngatërrohen, gjë që mund të shtyjë takimin e fatit.
Por – ato lidhje kurrë nuk do të thyhen.
Një këndvështrim i tillë mbi jetën dhe marrëdhëniet ka lindur filozofinë holistike. E cila thotë se thelbi ynë jetësor nuk kufizohet vetëm në kufijtë e trupit tonë fizik, shkruan meganews.al

Advertisement

Holistët deklarojnë se ne jemi një me Universin dhe shohim nocionin e Perit të Kuq, si një nga mënyrat për të kuptuar këtë unitet.
A keni gjetur ndonjëherë veten duke menduar:
“Ky person ka hyrë në jetën time për një arsye”? Ke të drejtë… Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Dhe mund të jetë rasti që, fati ju ka udhëzuar deri në pikën, ku mund të sjellni ndryshime në jetën e të tjerëve. Kjo filozofi argumenton se, megjithëse nuk e kuptojmë, jetët tona lëvizin në një drejtim të paracaktuar, të udhëhequr nga vargjet e padukshme që janë të endura në strukturën e vetë Universit.

Dhe gjatë gjithë kohës, fijet e kuqe që na lidhin me shpirtrat tanë të largët po bëhen më të afërta. Si do të thoshin japonezët: bota jonë ka pjesën e saj të pengesave, por asgjë në të nuk ndodh rastësisht. Kjo ishte legjenda japoneze e perit të kuq./meganews.al/

Advertisement
Advertisement