Lajmet e fundit

Zyrtarizuan koalicionin ‘Shtëpia e Lirisë’, ja cila parti tjetër i bashkohet Berishës dhe Kryemadhit (Dokumenti)

 

Grupi i Rithemelimit dhe LSI zyrtarizuan koalicionin ‘Shtëpinë e Lirisë’ për zgjedhjet e 6 marsit.Partia Lëvizja e Legalitetit është grupimi politik i rradhës që ka dërguar kërkesë në KQZ për regjistrim në zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit.DUKE E HAP HAPSIREN REK LA MUESE ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI LAJMIN E PLOTE…

 

Deri më tani për të marrë pjesë në zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit kanë dërguar kërkesë për regjistrim, Partia Socialiste, Demokratike, Lëvizja Socialiste për Integrim, Fryma e Re Demokratike dhe së fundmi edhe Lëvizja e Legalitetit. Sot ishte afati i fundit për të dërguar një kërkesë të tillë.DUKE E HAP HAPSIREN REK LA MUESE ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI LAJMIN E PLOTE…

 

Ndërsa sa i përket grupimeve politike, tashmë njihet i pari e ai është ‘Shtëpia e Lirisë’.