Lajmet e fundit

Ja Se Si Shkríhet Dhjámí: Çdo Natë Para Gjumit, Pije Këtë Lëng, Dòbèsohuni Me Shpejtësi…!!

Advertisement

Një kategori e shumtë njerëzish kanë shumë pròbleme me peshën e tepërt dhe kjo është një gjë mjáft shqètèsuèse kur vjen fjala për të ardhmen e shëndetit të tyre.

Hulumtimet e shumta dhe studimet e kryera së fùndmi në shumë universitete dhe qendra kërkimore, nxjèrrin si rezultat se në shumicën e rasteve njerëzít që janë mbi-peshën idealë të trupit të tyre, janë më të rrèzíkuar nga sèmùndje shqètèsuèse.

Mjèkët i bëjnë thírrje personave që vùájnë nga òbezíteti apo atyre që janë mbi-peshë, që të ndjèkin sa më parë një dietë të rregullisht dhe shumë të shëndetshme për të lehtësuar sa më parë trupin e tyre nga kilet që ju rèndòjnë.Kjo, për faktin se tashmë po jetojmë edhe në një kohë pándèmíe dhe personat që kanë shqètësimin e kileve të tèpërta, janë më të prèkshëm nga vírùset që po qarkullojnë.

Por, një person që ka fituar kile shtesë mùnd të pyesë…Si mùnd të dobësohem në një kohë të shkurtër, pasi jo të gjithë kanë luksin për të shkuar me orë të gjata në palestër apo për të ndjèkur një dietë të rrèptë.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

Kështu, në këtë artikull do t’ju tregojmë për një lëng shumë të shëndetshëm dhe efikas për të elímínùar trupin nga pesha e tepërt dhe mbi të gjitha për ta pastruar trupin nga çdo element i dèmshëm për mirë-funksionimin e trupit tonë.Ana më e ndritshme e këtij lëng është se është shumë i shëndetshëm dhe i gjithi natyral pra pa konservantë dhe pa lëndë që do t’i sillnin kèq-funksionimin organizmit tuaj.

Mjèkët këshillojnë se ky lëng do t’ju bëjë shumë efèkt për t’u liruar nga pesha e tepërt, por që të funksionojë ju duhet ta pini gjithnjë para se të shkoni për të fjetur në darkë.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

Advertisement

Arsyeja lidhet me faktin se gjatë ditë, ne mùnd të konsumojmë lloje të ndrýshme të ushqimeve, duke miksuar ato të shëndetshmet me të pa-shëndetshmet, por nëse pijmë këtë lëng para gjumit, ai do të shkríjë të gjitha lëndët shtesë dhe jo të dobishme nga trupi juaj.Si mùnd ta përgatisim këtë lëng. Si fillim merrni përbërësit e mëposhtëm:

2 shkopinj të thatë kanelle:1 lugë gjelle me uthullën e bardhë të gatimit (uthull molle):4-5 gjethe të freskëta të majdanozit:gjysmë kokrre limoni:1 lugë gjelle me mjaltë:1 litër me ujë të pijshëm (pa gaz)..Vijoni kështu me përgatitjen e lëngut që ju shkrín dhjámín:Është e sígùrt, ju e përgatisni në shtëpi këtë lëng të mrekullueshëm i cili kërkon një kohë shumë të shkurtër për të bërë gati.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

Hapi i parë: Marrim një enë gatimi dhe brenda saj shtojmë ujin e pijshëm dhe e vëmë në sobën e gatimit për ta vlùar.Hapi i dytë: Sapo uji në enën e gatimit të fillojë të vlòjë, hèdhím brenda enës të gjithë përbërësit e tjerë që kemi përmendur në listën më sipër.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

Hapi i tretë: Duke vlùar dhe me të gjithë përbërësit brenda në ujë, e lëmë enën për 30 minuta duke vlùar dhe më pas e fíkím sobën dhe e lëmë lëngun të ftohet.Përdorimi i saktë për mirë-funksionimit e tij:Në mënyrë që ky lëng që sapo përgatitët të bëjë efekt të saktë për të elímínuar dhjámín dhe kilet e tèpèrta, ju duhet që të pini një gotë uji me këtë lëng, para se të shkoni për të fjetur në darkë.Përdoreni deri sa të shikoni se trupi juaj po shkon në peshën ideale

Advertisement