Lajmet e fundit

Ish-Truproja E Sali Berishës, Shpallet Fajtor Për Mbytjen E Azem Hajdarit

 

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 21-vite burg, Izet Haxhinë, ish-truprojën e Sali Berishës, për vr* asjen e Azem Hajdarit në 12 Shtator 1998.Haxhisë do ti përllogaritet dhe koha kur ka qenë në burg pa u dhënë vendimi.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

Në vendimin e Gjykatës së Tiranës thuhet se dënimin Haxhia do ta kryejë në një burg të sigurisë së zakonshme.Haxhia u arrestua në vitin 2018 në Turqi, dhe më pas u ekstradua për tu përballur me drejtësinë shqiptare.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

Çështja e Haxhisë u rihap nga e para, pasi më herët i është dhënë një dënim me 25 vite burg ndaj tij.Haxhia ka pretenduar vazhdimisht pafajësinë në lidhje me krimin e rëndë që do të trondiste politikën shqiptare.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

I dënuari kishte kërkuar përballjen me ish-kryeministrin Sali Berisha, gjë e cila u refuzua vazhdimisht nga vetë Berisha.