Lajmet e fundit

Pronari i “Cima Construction” bën me shtëpi 7 jetima

Që nga viti 2009 e deri më sot, Cima Construction vazhdon të jetë kompania lider në tregun e ndërtimit.E gjithë kjo meritë e një njeriu i cili me shumë mund arriti deri këtu.

 

Bëhet fjalë për Arsim Kabashin, pronarin e kësaj kompanie gjigante e cila me shumë profesionalizëm vazhdon të jetë ndër të parat në vend.
Së fundmi patëm rastin që emrin në fjalë ta shohim në emisionin “Jetimat e Ballkanit” emision ky i cili gjithmonë prek zemrat e shqiptarëve, ku Arsim Kabashi gëzoi zemrat e 7 jetimëve nga Shkupi duke i bërë me shtëpi.

 

Vërtetë ky një akt për t’u duartrokitur dhe shembull që duhet ndjekur nga një biznesmen aq humanist i cili dëshmon se bamirësia në popullin tonë nuk ndalet asnjëherë.

 

Për më shumë flet videoja e radhës e cila emocionoi një numër të madh të shikuesve anembanë trojeve shqiptare, e té cilën mund ta shiheni në këté faqe të facebookut.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..