Lajmet e fundit

Dite e zeze per Vuçiqin pas kësaj që ndodhi sot, Ambasadori i SHBA fton dhe ‘permledh’ Rakiqin!

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Jeff Hovenier e ka takuar sot kreun e Listës Serbe, ministrin për Komunitete dhe Kthim, Goran Rakiq.

 

Ambasadori Hovenier tha se me Rakiqin rikonfirmuan përkushtimin e SHBA-së për një Kosovë multietnike, sovrane dhe të pavarur, transmeton gazeta ditore.

 

“Me ministrin Goran Rakiq, rikonfirmuan përkushtimin e SHBA-së për një Kosovë multietnike, sovrane dhe të pavarur ku të gjithë qytetarët nga çdo komunitet gëzojnë të drejta të barabarta dhe një zë të barabartë në avancimin e së ardhmes evropiane të Kosovës”, shkroi ambasadori amerikan në Twitter.