Lajmet e fundit

EKSKLUZIVE/ Kete sekret qe sapo e shpalosi per here te pare EKSKLUZIVISHT Azem Vllasi per Arkanin po “dridh” serbet dhe me se shumti Donika Gervallen

Advertisement

EKSKLUZIVE/ Kete sekret qe sapo e shpalosi per here te pare EKSKLUZIVISHT Azem Vllasi per Arkanin po “dridh” serbet dhe me se shumti Donika Gervallen

 

-Vllasi: Kam dëgjuar se Arkani is,hte ai qe e ‘hoqi qafe’ Jusuf Gërvallën. Avokati Azem Vllasi, ka folur për vr.asjen e Jusuf Gervalles. Vllasi thotë se dihej që Jusuf Gërvalla ishte patriot dhe atdhetar dhe se e kishte të pamundur të zhvillonte aktivitetin në Kosovë.

 

“Dyshimet e para për vr.asjen e tij ishin se këtë e bënë shërbimet jugosllave pasi ato eIiminonin në emigracion edhe njerëzit e Kroacisë siç ishin ust,ashët”, tha ai në emisionin “Kojshia Show”. Vllasi thotë se nuk kishte informacione se Jusuf Gërvalla ishte i interesuar për veprime kundër shtetit të atëhershëm të Jugosllavisë.

Advertisement

 

“Asgjë nuk më ka rënë të dëgjoj më detajisht por shërbimi jugosllav i atëhershëm kishte persona të shënjestruar për të eIimi,nuar. Për atë listë kishin njohur vetëm 2-3 p ersona.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Shërbimin e Kosovës apo republikave tjerë nuk i ka pyetur askush. Shef kryesor i sigurimit shtetërorë i asaj kohe ishte Nistane Dollanc. Thuhet se si eI,imi,nu,es për dikë në emigracion ishte Arkani. Arkani ishte njeri i UDB-së. Por krejt kjo që po e them është nga ajo që e kam dëgjuar”, deklaroi ndër të tjera Azem Vllasi.

Advertisement