Lajmet e fundit

Çitaku I Reagon Kurtit E Osmanit, Publikon Një Foto Të Thaçit…

Kryeministri Albin Kurti e presidentja Vjosa Osmani në fjalimet e tyre në Kuvend në 14 vjetorin e pavarësisë, nuk kanë përmendur dy figurat Fatmir Sejdiun dhe Hashim Thaçin, që ishin në krye të institucioneve të Kosovës, kur u shpallë pavarësia në vitin 2008.

 

Kur kanë dalur për të mbajtur fjalime në ceremoninë në shesh, ku kanë parakaluar ushtarët e FSK’së dhe pjesëtarët e FSK’së, ata i kanë përshëndetur të gjithë, por kanë injoruar ish-Presidentin Sejdiu i cili ka qenë në mesin e mysafirëve.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

Kjo gjë ka nxitur reagimin e nënkryetares së PDK-së, Vlora Çitaku.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

Përmes një postimi në “Twitter”, Çitaku ka thënë se historia nuk mund të rishkruhet, teksa ka publikuar një fotografi të vjetër të ish-presidentit Hashim Thaçi.