Lajmet e fundit

Bahtiri Thirrje Kurtit: Paret Që I Ke Nda Për Autostrada Ktheji Për Armatosjen E Ushtrisë, Ta Mbrojmë Veriun…!

Advertisement

 

Akademik Agim Bahtiri, përmes një shkrimi në Facebook, i bën thirrje kryeministrit Albin Kurti që t’i ndalë të gjitha investimet kapitale dhe ato t’i adresojë në armatosjen e Ushtrisë.
Bahtiri shkruan:

 

Pas njohjes të pavarësisë së Luhanskut dhe Donbasit nga Rusia, dhe hyrjes ushtarake në këto zona nga ushtria ruse, Republika e Kosovës duhet të tregohet shumë e vëmendshme me situatën në veri.

Advertisement

 

Prej vitit 1999 Serbia qendron praktikisht në gjendje gatishmërie për ta aneksuar veriun e Kosovës, por që gjithmonë ka pritur të krijohen situata të reja gjeo-politike që do ta favorizonin.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Pas pushtimit të një pjese të Ukrainës nga Rusia, edhe aleati i saj në Ballkan me në krye Vuçiqin duket se nuk ka vullnet të ruaj paqen në rajonin tonë.

Advertisement
Advertisement