Lajmet e fundit

Ministri ukrainas: Rusia po sulmon kopshte të fëmijëve dhe jetimore…

 

Ministri i Jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba, ka thënë të premten se sulmet ruse janë zgjeruar në kopshte të fëmijëve dhe jetimore.

 

Ai i ka konsideruar këto sulme si krime lufte dhe shkelje të Statutit të Romës.

 

“Bashkë me Zyrën e Prokurorit të Përgjithshëm, ne jemi duke mbledhur këtë dhe fakte të tjera, të cilat do t’i dërgojmë menjëherë në Hagë. Përgjegjësia është e pashmangshme”.