Lajmet e fundit

Droni turk u bën gjëmën rusëve, tanket “thahen” për naftë…

Forcat e Armatosur ukrainase kanë raportuar se po përdorin dronë të Turqisë Bayraktar TB-2. Sipas shtabit të Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës, së fundmi ky dron turk ka shkatërruar një skalion që dërgonte karburant dhe municione për trupat ruse.

 

Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës:

 

“Një dron Bayraktar TB-2 dhe pilotët e tij shkatërruan një skalion që dërgonte karburant dhe municione për trupat ruse. Besoni në Forcat e Armatosura! Lavdi Ukrainës”- tha ai.