Lajmet e fundit

Putin: Raketa jonë arrin për 5 minuta tek ata që lëshojnë urdhra…

Advertisement

 

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, të martën paralajmëroi kundër dërgimit të trupave dhe armëve të NATO-s në Ukrainë, duke thënë se kjo përbën “vijë të kuqe” për Rusinë dhe do të nxiste kundërpërgjigje të fuqishme.

 

Duke i komentuar shqetësimet e Perëndimit rreth synimit të pretenduar të Rusisë për ta pushtuar Ukrainën, presidenti rus tha se Moska është po aq e shqetësuar rreth ushtrimeve të NATO-s afër kufijve të saj, shkruan Independent, transmeton AlbKos News.Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

 

Duke folur në një forum për investime, ai shtoi se NATO-ja mund ta shfrytëzojë territorin e Ukrainës për të aktivizuar raketa që mund t’i arrijnë qendrat ruse të komandës për vetëm pesë minuta.Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Advertisement
Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Putini shtoi se Moska është detyruar që t’u bëjë ballë kërcënimeve në rritje duke zhvilluar armë të reja hipersonike. “Çfarë duhet të bëjmë ne? Ne do të duhej të zhvillonim diçka të ngjashme për t’i shënjestruar ata që na kërcënojnë dhe ne mund ta bëjmë këtë edhe tash”, tha ai.

Advertisement
Advertisement