Lajmet e fundit

Tërë batalioni rus dorëzohet para ukrainasve, përulen ushtarët e Rusisë (PAMJE)

 

I gjithë batalioni rus iu dorëzua ushtrisë ukrainase në lindje të qytetit të Kharkovit. Në mesin e dhjetëra ushtarëve të kapur ishin Rafik Rakmankulov (19) dhe Mgomd Mgomdov (26) nga Kizilyurt, të cilët u përpoqën t’u shpjegonin ukrainasve se ata nuk erdhën për të q ëlluar mbi ta, por vetëm “po hulumtonin terrenin”, shkruajnë mediat ukrainase.

 

Katër ushtarë të tjerë ukrainas, personel i një automjeti të këmbësorisë l uftarake, u kapën nga f orcat ukrainase pranë Luhansk mëngjesin e sotëm.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

Ata u fotografuan me fytyrë të përulur derisa pyeteshin nëse e dinin për pushtimin.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

Lajmi është publikuar me një foto të një njeriu që besohet të jetë kreu i brigadës, i cili ka një dorë të lidhur dhe një uniformë të përgj akur ku shkruan “Ushtria ruse”.