Lajmet e fundit

Ky Ilaç Do T’ju Shpëtojë Nga Trom.Boza Dhe Takikardia – Përgatitet Shumë Lehtë Dhe Merren Vetëm 3 Doza.

Advertisement

 

Tromboza venoze është një sëmundje e sistemit vaskular. Shkaktohet nga një mpiksje gjaku që mund të bllokojë pjesërisht ose plotësisht një venë dhe të zvogëlojë qarkullimin.

 

Në rastin e venave sipërfaqësore, gjendja quhet trombozë venoze sipërfaqësore (tromboflebiti sipërfaqësor), dhe kur formohen tromboza të venave të thella, quhet trombozë e venave të thella.

 

Sëmundja prek më së shpeshti këmbët dhe legenin, dhe më rrallë krahët. Edhe pse tromboza venoze zakonisht shfaqet tek të moshuarit, ajo mund të ndodhë në çdo moshë. Për të parandaluar trombozën venoze, qoftë ajo e thellë apo sipërfaqësore, duhet të vizitoni menjëherë mjekun tuaj i cili do të përshkruajë antikoagulantë.
Kjo sëmundje mund të parandalohet nëse keni aktivitet fizik të rregullt dhe ata që kalojnë orët e punës para kompjuterit duhet të bëjnë pushim çdo gjysmë ore dhe të bëjnë disa ushtrime që do t’i lëvizin.

 

Receta nga Jelena. Përbërësit: 20 thelpinj hudhër, 2 litra ujë, 4 limonë, 1 portokall. Ky ilaç ndihmon edhe me kardiomiopatinë. Procedura: Qëroni kungujt dhe ziejini në 2 litra ujë. Kur uji të fillojë të vlojë, ulni temperaturën e sobës në minimum (një para se ta fikni) dhe lëreni të gatuhet për 10 minuta të tjera.
Më pas hiqeni tenxheren nga soba dhe lëreni të ftohet për 30 minuta në temperaturën e dhomës. Gjatë kësaj kohe lani mirë limonët dhe portokallet, kullojeni lëngun e tyre dhe grini lëvozhgat. Nëse limoni dhe portokalli nuk janë organikë, trajtojini me sodë buke dhe ujë.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Pas 30 minutash hiqni hudhrën nga uji, shtoni lëngun dhe lëvozhgat dhe lëreni për 2-3 orë në temperaturën e dhomës. Pas kësaj kohe, kullojeni ujin dhe ruajeni lëngun në një shishe dhe ruajeni në frigorifer. Konsumohet tre herë në ditë, gjysmë ore para mëngjesit, drekës dhe darkës.
Sasia e konsumit duhet të jetë në një gotë 30 ml. Merrni tre doza dhe më pas bëni një pushim. Pasi të keni harxhuar sasinë e parë, filloni të përgatisni menjëherë të dytën dhe më pas të tretën.

Advertisement
Advertisement