Lajmet e fundit

Rusët sulmojnë Energodarin, qyteti me centralin bërthamor më të madh në Europë

 

Lufta e ashpër mes rusëve dhe ukrainasve ka vijuar edhe këtë mbrëmje. Një gazetar bullgar ka publikuar një video në Twitter, ku bën me dije se ushtarët rusë kanë hyrë me tanke dhe mjete të blinduar në Energodar.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

Por ajo që ka nxitur më shumë shqetësime, lidhet me faktin se Energodar ka stacionin më të madh bërthamor në Evropë. Në vitet 1970 në Energodar u ndërtua termocentrali bërthamor i Zaporizhzhia.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..