Lajmet e fundit

Ganimete Musliu Vendos Flamurin Me Emblemën E UÇK-Së Në Foltoren E Kuvendit

Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ka vendosur flamurin me emblemën e UÇK-së në foltoren e Kuvendit, ku po mbahet seanca solemne me rastin e 24-vjetorit të Epopesë së lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

 

Musliu edhe më herët ka vendosur në Kuvend pankarta dhe mbishkrime në mbështetje të ish-udhëheqësve të UÇK-së.

 

Ndryshe, sot shënohet 24 vjetori i Epopesë së UÇK-së.