Lajmet e fundit

“Mbulohuni me batanije, hani 4 veta një vezë, blini qirinj”, Aida Shtino tregon masat që duhet të merrni në këto kohë krize

Kryeministri Rama dhe Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku kanë nisur ditën e sotme me një konferencë për shtyp duke paralajmëruar për ttijen e çmimeve të energjise dhe naftës.

 

Ditët e fundit nafta në vendin tonë ka arritur një rekord historik, por sipas kryeministrit kjo varet nga tregu në botë. Gjithashtu për çmimin e energjisë paralajmëruan se mund të rritet me 20-fish.

 

Për këtë, Aida Shtino ka bërë një reagim në profilin e saj në Instagram ku mbizotëron ironia.
“Duhet të kursejmë, të hamë një kokërr vezë 4 veta”, shprehet gazetarja duke iu referuar çmimeve të larta.

 

Statusi i plotë:
“Emo kush fitoi dje ne Durres….po ne Diber….po ne Lushjne….po ne Rogozhine…po ne Vore…..?
Po karburanti sa vajti mo e dini gje,se naten çoç ritet ai, ashtu si papandehur…
Po buka , qumshti, vaji, preshi eshte ritur gje mo….?

 

Epo tani duhet te bejme kursime , ska me se duhet te hame nje koker veze te zier kater veta, se çu pa pastaj dhe degjoni , ziejeni ne sobe me dru nese keni perndryshe ndizni nje zjar , se korent ska… se do kursejme , se mos ndizni gje kondisioneret, se na fiket te gjitheve, aty rini merni nga nje batanije dhe jeni ne rregull çju duhet…aman te keqen ,se jane shtenjtuar edhe qirinjte jo per gje, po duhet te jemi te pergatitur kur te na ikin dritat….se keshtu duhet kursime se shteti ska leke, pa ju votoni votoni se e duhet