Lajmet e fundit

Sot Djali I Pirro Cakos Dhe Inva Mulës Bën 25-Vjec/ Ja Me Kë Po Feston…

Ai është i biri i 2 prej emrave të mëdhenj në botën e muzikës shqiptare, djali i sopranos Inva Mula dhe kompozitorit Pirro Çako.

 

Antoni Çako performs for the first time at the Palace of Congresses
Nuk mund të ndodhte ndryshe, Antoni Çako ka trashëguar nga familja e tij genin e artistit dhe kjo pa nxitjen e prindërve.

 

25 vjeçari ka treguar në intervistat e mëparshme se kjo ishte një zgjedhje totalisht e tij pasi vendosi të ndërpriste edhe studimet për politik në Londër duke ndjekur ëndrrën e tij.

 

Më pas Antonio përfundoi shkollën për muzikë elektronike në kryeqytetin britanik dhe tani synon të bëjë festivale si ato të disa prej producentëve dhe Dj më të famshëm në botë, të cilët kanë qenë dhe frymëzimi i tij.
Më siguri, duke njohur dhe prejardhjen e artistit, nuk do vonoj shumë ta shohim në festivalet e mëdha botërore.
Përsa i përket pamjes së jashtme, ndoshta në shikim të parë as nuk do ta besonit se ai është djali i Inva Mulës dhe Pirro Çakos.

 

Antonio ka një pamje mjaft ekstravagante, i mbushur me tatuazhe dhe tani me flokët e gjata duket mjaft stil dhe i përshatur me jetën e tij në Paris.