Lajmet e fundit

Mjeku francez i Enver Hoxhës i tregon të gjitha/ Ja çfarë i ka thënë ai për shqiptarët: Kur e pyeta m’u përgjigj…

 

Në një intervistë të dhënë për mediat e huaja, mjeku francez i Enver Hoxhës, Paul Milliez, ka zbuluar arsyen e dhënë nga Hoxha kjo eshte nje interviste e tij.

 

Mjeku ka thene se:Kur e pyeta Enverin se kush ishte arsyeja qe po e mbante Shqiperine te iz oluar, ai u pergjigj:

 

“Doktor, une do ti mbaj kufij te mbyllur edhe per disa vjet, sepse ky vend duhet ndertuar dhe ky popull duhet ndergjegjesuar.
Ne qofte se une do te hap kufijte, shumica dermuese do te emigroje, sic kane bere ne shekuj.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

Shqiptari eshte i afte te jape maksimumin ne toke te huaj, ndersa per vendin e vete kontribon ne kafene dhe restorante duke pire raki rrushi dhe dellenje”.Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

<iframe width=”636″ height=”358″ src=”https://www.youtube.com/embed/ZNXx6DCKwc8″ title=”YouTube video player” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>