Lajmet e fundit

Publikohet lajmi/ Kërkohen ushtarë për në Ukrainë: Paguhet 2000 euro dita….

Advertisement

 

Që në momentin e parë, l ufta në Ukrainë dukej si një bet ejë jo e barabartë. Jo vetëm për shkak të teknologjisë dhe cilësisë së arm ëve, por edhe për shkak të “numrave”, pasi Rusia ka një ush tri të madhe që ia kalon fqinjëve të saj.

 

Për këtë arsye, presidenti Volodymyr Zelensky u bëri thirrje sht etasve të huaj që të luf tojnë në krah të bashkatdhetarëve të tij. Ai tha se thirrjes së tij i janë përgjigjur gjithsej 16 mijë persona. Sipas mediave të huaja, disa prej tyre shkojnë atje për “arsye ideologjike”, disa se janë “tifozë të grupeve”, ndërsa disa të tjerë e bëjnë këtë për para.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Apelin e qeverisë ukrainase e kanë shpërndarë edhe ambasadat e këtij vendi, në mesin e të cilave edhe ambasada ukrainase në Shkup.

 

Për të luftuar trupat e Vladimir Putinit, siç mund ta imagjinoni, rroga për dikë që nuk e ka problem të luajë me jetën e tij është shumë e mirë, pasi arrin në 60,000 dollarë në muaj. Pra, 2,000 dollarë në ditë.

Advertisement
Advertisement