Lajmet e fundit

Foto të publikuara për herë të parë: Kështu ishte rrahur Ramush Haradinaj me ushtarët rus…

Ishte viti 2000, kur ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, kishte pasur një përleshje me ushtarët rus, që ishin pjesë e KFOR-it në Kosovë.

 

Në fotot e publikuara shihet një ushtar rus duke e “shoqëruar” Haradinajn me duar të lidhura, ndërsa në tjetrën disa persona të shtrirë në asfalt dhe ushtarët rusë me fytyra të mbuluara
Janë mediat serbe, ato të cilat kanë publikuar këto foto të reja të Haradinajt.

 

Po ashtu, edhe në vitin 2013, organizata serbe e quajtur “Srpski Narodni Pokret”, u kishte dërguar mediave në Serbi fotografi menjëherë pas s.ulmit që forcat ruse i kishin bërë Haradinajt.

 

Aty ishte jep edhe versioni i kësaj ngjarje ku thuhet gabimisht se gjithçka ka ndodhur në Mushtishtë afër Suharekës. Siç dihet përplasja ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Pejë në afërsi të Klinës.

 

Njësia ruse pjesë e KFOR-it kishte ndalë një veturë me te.rroristë të ar.matosur në mesin e të cilëve ishte edhe Haradinaj. Pasi që shumë shpejtë janë mposhtur dhe çar.matosur Haradinaj i ka thënë parashutistit rus se është xhudist dhe se do të bisedonin ndryshe po të mos ishte ai ar.matosur”, thuhet në njoftimin e kësaj organizate nacionaliste serbe.Shty’p ha psiren rek.lamuese me poshte per te lexuar lajmin ne vazhdim.. ↓↓

 

Këto janë fotot e publikuar nga mediat serbe:Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…