Lajmet e fundit

Kurti thirrje qytetarëve: Kush ka blerë miell më shumë se që i duhet, ta dërgojë në furrë

Advertisement

Kryeministri Albin Kurti u është drejtuar qytetarëve përmes një konference për media ku deklaroi se Kosova ka rezerva të grurit dhe se nuk ka vend për panik.

 

Kurti u ka bërë thirrje qytetarëve të cilët kanë blerë miell me shumicë, e që nuk u nevojitet, ta çojnë atë nëpër furra.

 

“Ka rezerva e rrjedhimisht nuk ka vend për panik. I ftoj qytetarët që të ndjehen të sigurt siç është edhe situata në vendin tonë.

Advertisement

 

Unë i takova përfaqësuesit te Shoqatës së Mullistëve e më siguruan se në Kosovë edhe për dy muaj ka grurë që ende nuk është bluar e në muajin e kaluar kanë bluar grurë për tre muaj. Pra ka grurë 3 muaj plus dy muaj. Qytetarët që kanë blerë më shumë se që ju nevojitet ta çojnë miellin në furrë”, tha Kurti.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0
Advertisement